Gabriela Hámová


Vystudovala jsem Střední umělecko-průmyslovou školu v Praze, obor scénografie a školu interiérového designu Intermezzo . V roce 1991 jsem založila Agenturu Bikart production ( později Ad Hoc promotion, s.r.o., dnes Ad Hoc Design,s.r.o.), zaměřenou na divadelní a umělecké produkce a také jsem pracovala jako asistent režie a produkční pro Českou televizii na cyklech pořadů Nevyjasněná úmrtí, Předčasná úmrtí a Osudy slavných. Pro velkou lásku k divadlu jsem se rozhodla ještě vystudovat Konzervatoř Jaroslava Ježka – scénický tanec a na chvíli přejít na „druhou stranu“. Do roku 2001 jsem kromě práce ve své agentuře, ještě tančila v divadlech a muzikálech… Stále jsem se ale držela navrhování. Designu. Prostoru, scénografii, šperku, kostýmu… čas mě naučil , začátky byly tvrdé, ale bohaté na zajímavé lidi, vyjímečné zkušenosti, bez  kterých bych nikdy nebyla tam, kde jsem dnes.
Touha tvořit, stále studovat a být nezávislá mi přinesla časem úspěch. Od roku 2010 se věnuji zvláště interiérovému designu, pracuji pod vlastní značkou Ad Hoc Design,s.r.o.
Mám potřebu vytvářet nový a neotřelý interiérový design, fascinují mne pozoruhodná technická řešení prostoru, jako zásadní vnímám řemeslné zpracování a kladu důraz na detail. Ráda se sama zapojuji do vznikajícího díla. Tu uměleckou výmalbou, vytvořením doplňků, jinde navržením a ušitím polštářků, speciálních úchytů,…Mám tak stále dojem, že do interiéru dávám i kousek sebe a dílo považuji za víc osobní. Vše samozřejmě s respektem k potřebám člověka, který v prostoru žije nebo pracuje.
Aby tato vize stále žila a abych mohla přenést tyto hodnoty k Vám, i do Vašich firem a domovů, spolupracuji s řadou vybraných řemeslníků, malířů, truhlářů, obkladačů, čalouníků a švadlen,…
Děkuji své rodině, která při mně vždycky stojí, děkuji všem, kteří mi pomáhají plnit sny své i druhých, a hlavně Vám za důvěru. Důvěru, že jste mne pozvali do svých prostor, nebáli se mi „odtajnit“ své soukromí, svoje touhy a přání, svoje pokoje a možná i třinácté komnaty, abychom společně vytvořili lepší prostředí pro Váš každodenní život.

Za Ad Hoc Design,s.r.o
Gabriela Hámová

ctverecek
mezeramezera
mezera
mezeramezera6
mezera
6mezeramezera
zobrazit pro tisk
gabina
© Fero&Gabriela, pro Ad-Hoc design vyrobeno v roce 2010, všechna práva vyhrazena